Úplní začátečníci a tvorba www stránek

Tato sekce je věnována úplným začátečníkům. Tedy těm, kdo webové stránky nikdy netvořili, neví co vlastně mají umět, co budou potřebovat a kde začít. A možná nejsou ani příliš zdatnými uživateli Internetu či počítače vůbec.

Budu se snažit vysvětlit tu ty nejzákladnější pojmy, věci a principy. Děláte-li už webové stránky, víte-li, jaký je rozdíl mezi HTML a CSS a umíte-li napsat na klávesnici většítko, pak sem nechoďte. Pravděpodobně se tu nedozvíte nic nového a ještě byste se mohli urazit, že na vás mluvím tak jednoduše. Můžete si jít přečíst třeba pravidla typografie na webu ;-)

Vy ostatní se pohodlně usaďte, právě začínáme. Tady předkládám seznam otázek, s kterými se začátečníci často potýkají. Jste-li nefalšovaný začátečník, vemte to od začátku a projděte si všechno.

Nechápu, jaký je rozdíl mezi HTML, CSS a PHP
Už jste některé z těchto zkratek zaslechli, tušíte, že se týkají www stránek, ale stejně nechápete, o co jde, k čemu je to dobré a co z toho budete potřebovat právě vy? Tady se to snad dozvíte.
Kde a jak se ptát, když si nevím rady
Pokud máte nějaký problém se kterým si nebudete vědět rady, budete se chtít někoho zeptat. Přečtěte si ale nejdříve, jak to udělat správně.
Nechápu něco jiného a nedokážu bez toho pořádně začít
Jestli jste tu na svojí ryze začátečnickou otázku nenašli odpověď, napište mi na petra@webtvorba.cz, vysvětlím a snad to sem i dopíšu pro další tápající začátečníky.