Web·Tvorba tvorba www stránek

Vítám Vás na webu WEBtvorba.cz

Kde začít?

Pokud s tvorbou www stránek v XHTML a CSS začínáte, věnujte pozornost úvodním kapitolám: úvod do XHTML a úvod do CSS.

Tento web je určen jednak všem, které zajímá tvorba www stránek a věci s ní spjaté a jednak mně pro zábavu ;-) Tvorba kvalitních www stránek není věc nikterak jednoduchá, ale není to také nic nemožného, věřím, že tento web vám bude při tvorbě stránek dobrým pomocníkem a budete se sem rádi vracet.

Doména a hostingJak se dostat do vyhledávače

Tvorba www stránek, HTML, XHTML, CSS

Doporučuji:

K přečtení doporučuji především článek Typografie na webu, který se zabývá tématem, které kupodivu uniklo i nezanedbatelnému počtu profesionálních webmasterů.

Stránky jsou zaměřeny na tvorbu www stránek. Najdete zde příručky XHTML a CSS, které jsou psané od úplných začátků, ale jistě velmi dobře poslouží i pokročilejším tvůrcům webu. Pomocníkem vám budou i pokud tvoříte stránky v HTML a chcete nyní přejít na XHTML.

Základy XHTML
Tvorba odkazů a Formátování odkazůJak se používají barvy Obrázky na stránceČíslované a nečíslované seznamy a Formátování seznamůPísmoHTML entity – speciální znaky Ohraničení elementůPozadí na stránceTabulky CSS vlastnostiabecední přehledCSS validátor W3C

PHP a Javascript

Pro tvorbu dynamických webových stránek je zde určena sekce PHP pro skripty probíhající na serveru a Javascript pro tvorbu klientských skriptů.

Začínáme s PHP

A dál?

Kromě výše zmíněného se (co se www týče) zajímám i o MySQL, XML a XSLT, DocBook, SEO a TEX. Je tedy možné – a vůbec ne nepravděpodobné – že se zde brzy objeví i sekce o některém z těchto témat.

Podpořte prosím tento web
přidáním ikonky nebo tohoto odkazu na své stránky:

<a href="http://www.webtvorba.cz" title="WebTvorba.cz: Tvorba WWW, XHTML, CSS, Tipy pro web">Web Tvorba</a>

Pokud máte nějaké podnětné návrhy, objevili jste nějaké nefunkčnosti, které nepatří mezi známé chyby nebo máte jiné připomínky k webu, určitě napište, možností tu máte spousty…

Jinak Vám přeji pěkný den!

reklama
Český hosting
Spolehlivý webhosting za 125 Kč/rok. Jeden webhostingový program se vším všudy.